

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 400 mV |
Stock: 4964
Distributors
pcbx
Unit Price$3.00966
Ext.Price$3.00966
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.00966 | $3.00966 |
| 10 | $2.28879 | $22.88790 |
| 25 | $2.10909 | $52.72725 |
| 50 | $2.00780 | $100.39000 |
| 100 | $1.91137 | $191.13700 |
| 300 | $1.82512 | $547.53600 |
| 500 | $1.74276 | $871.38000 |
| 1000 | $1.66412 | $1664.12000 |
